GİZLİLİK KOŞULLARI


1 Giriş Taraflar
İşbu sözleşme ve ekleri (EK-1 Gizlilik Sözleşmesi) “Ferhatpaşa Mah. Yeditepe Cad. No:85 Ataşehir - İstanbul , ” adresinde mukim “ MediKariyer İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.” (bundan böyle "Medikariyer.net" olarak anılacaktır) ile Medikariyer.net kariyer sitesinden iş bu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde yararlanan Kullanıcı ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir. Medikariyer.net’i seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Medikariyer.net servisine kaydolarak veya sair suretle servisi, web sitelerini ve yazılım uygulamalarını kullanarak veya Servis (“İçerik”) yoluyla Medikariyer.net tarafından kullanıma sunulan herhangi bir içeriğe veya malzemeye erişerek, bu belgenin altında belirtilen Medikariyer.net tüzel kişiliği ile bağlayıcı bir sözleşmeye girmektesiniz. Medikariyer Servisi, Medikariyer.net Destek Topluluğu bölümünde ilave olarak açıklanan şekilde Medikariyer.net Destek Topluluğunu içermektedir. Medikariyer.net Servisi, sosyal ve interaktif hizmetleri barındırır. Medikariyer,net Servisinin kullanımı, çok sayıda teknik gerekliliğe dayanır. Bizimle olan mutabakatınız, bu Kullanım Şartları ve Koşulları (“Şartlar”) ile Gizlilik Politikamızı içerir. (Sözleşmenin Bütünlüğü içinde görüşülen şekilde, kabul ettiğiniz Şartlar, Gizlilik Politikası ve herhangi bir eke hep birlikte “Anlaşmalar” olarak atıfta bulunulur.) Anlaşmaların şartlarını gözden geçirmek isterseniz, Anlaşmaların geçerli sürümü Medikariyer.net web sitesinde görülebilir. Bu Anlaşmaları okuduğunuzu ve anladığınızı, Anlaşmaları kabul ettiğinizi ve bunlara bağlı kalmaya razı olduğunuzu onaylamaktasınız. Anlaşmaları kabul etmiyorsanız (veya uyamıyorsanız), Medikariyer.net Servisini kullanamaz veya herhangi bir İçerikten yararlanamazsınız. Lütfen Anlaşmaları dikkatlice okuyun. Size sağlanan Medikariyer.net Servisleri ile size faturalandırdığımız masraflar, vergiler ve ücretler hakkında önemli bilgileri içerir. Anlaşmalar, Anlaşmalara yönelik gelecekteki değişiklikler, ihracat denetimleri, otomatik yenilemeler, yükümlülük sınırlamaları, gizlilik bilgileri, bir grup davası feragati ve mahkeme yerine ihtilafların tahkim yoluyla çözümü hakkında bilgileri içerir. Kayıt esnasında sağladığınız herhangi bir bilgi, kayıt esnasında önceki ekranlara dönerek ve hatalı bilgiler düzeltilerek düzeltilebilir. Medikariyer.net Servisini kullanmak ve İçeriğe erişmek amacıyla, (1) 18 yaş veya üzerinde olmalısınız, (2) bizimle bağlayıcı bir sözleşmeye girme yetkiniz olmalı ve geçerli kanunlar altında bunu yapmanız yasaklanmamış olmalı ve (3) Servisin mevcut olduğu bir ülkede yaşıyor olmalısınız. Ayrıca, Medikariyer.net gönderdiğiniz herhangi bir kayıt bilgisinin doğru, kesin ve tam olduğunu taahhüt etmekte ve bunu her zaman bu şekilde tutacağınızı kabul etmektesiniz.


2 Tanımlar
2.1. Kariyer Sitesi: Medikariyer.net isimli kariyer sitesi tüm mobil cihazlarda çalışan kariyer sitesi yazılımı ve bu yazılım ile bağlantılı olarak oluşturulan ürün ve hizmetlerin sunulduğu tüm sanal gerçeklik mecralarını ifade etmektedir. (Bundan böyle "kariyer sitesi" olarak anılacaktır.)
2.2. Kullanıcı: Kariyer sitesi Medikariyer.net tarafından sunulan hizmetlerden işbu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde yararlanan kişileri ifade etmektedir. (Bundan böyle "Kullanıcı” olarak anılacaktır.)
2.3. Sisteme Erişim Araçları: Kullanıcının hesabını yönetim sayfası, kariyer sitesine erişim sağlayan kullanıcı adı, şifre, kod, parola gibi yalnızca Kullanıcının bilgisinde olan bilgileri ifade eder.
2.4. İletişim Kanalları: Anında bildirim, e-posta, sms, mms, telefon ile bildirim gibi iletişim mecralarını ifade eder.
2.5. Mesaj: Medikariyer.net’in, Kullanıcılara pazarlama, araştırma, bilgilendirme vb. amaçlarla göndereceği, Kullanıcıların Medikariyer.net tarafından kendilerine gönderilmesine izin verdikleri mesajları ifade eder.
2.6. Kullanıcı Hesabı Yönetim Sayfası: Kullanıcının yalnızca sisteme erişim araçlarını kullanarak ulaştığı üyeliğine ilişkin iş ve işlemlerde bulunduğu kendisine özel web sayfasını ifade etmektedir. (Bundan böyle kısaca "Portal" olarak anılacaktır.)
3– Konu ve Kapsam
3.1. İşbu sözleşmenin konusu; Kullanıcıya yönelik olarak uygulamada mevcut olan ve ileride Medikariyer.net tarafından sunulacak tüm ürün ve hizmetlerin, bu ürün ve hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.
3.2. Kullanıcı, işbu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, kariyer sitesi ve Portal içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin Medikariyer.net tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Kullanıcı, bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
3.3. Medikariyer.net Kullanma Burada, Medikariyer.net kullanabileceğiniz tüm yollar hakkında bazı bilgiler verilmektedir. 3.3.1 Hizmetlerimiz ve Ücretli Aboneliklerimiz Medikariyer.net firmalar tarafından iş arayan ilanı verme , iş arayan aylık üyelik, iş arayan yıllık üyelik ve akış hizmetleri sağlamaktadır. Belirli Medikariyer.net servisleri size ücretsiz olarak sunulur. Diğer Medikariyer.net servisleri, bunlara erişmeden önce ödeme gerektirir. Ödemeden sonra erişilebilecek Medikariyer.net servislerine şu anda “Premium Servis” ve “Sınırsız Servis” olarak atıfta bulunulmaktadır (müştereken, “Ücretli Abonelikler”). Ödeme gerektirmeyen Medikariyer.net servisine şu anda “Ücretsiz Servis” olarak atıfta bulunulmaktadır. Web sitemiz adresini ziyaret ederek hizmetlerimiz hakkında daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Sınırsız Servis, tüm kullanıcılara sunulmaz. Hizmetlere kaydolduğunuzda, size hangi hizmetlerin sunulacağını açıklayacağız. Sınırsız Servis aboneliğinizi iptal ederseniz veya Sınırsız Servis aboneliğiniz kesintiye uğrarsa (örneğin, ödeme ayrıntılarınızı değiştirirseniz), Sınırsız Servis için tekrar abone olamayacaksınız. Sınırsız Servisin gelecekte durdurulabileceğini, bu durumda Servis için ücretlendirmenin sona ereceğini dikkate alınız. Türkiye'de yaşıyorsanız, Ücretsiz Servis erişiminiz ayda sabit bir dinleme süresiyle sınırlı olabilir. 3.3.2 Kodlar ve diğer ön ödemeli teklifler Medikariyer.net tarafından sağlanan veya satılan ya da adına Ücretli bir Abonelik erişimi (“Kod”) için bir kod, hediye kartı, ön ödemeli teklif veya diğer bir teklif satın aldıysanız ya da elinize ulaştıysa, Kod ile birlikte size sunulan ayrı şartlar ve koşullar da Servis erişiminiz için geçerli olabilir ve bu tür şartlar ve koşullara uymayı kabul etmektesiniz.
3.3.3 Denemeler Zaman zaman, biz veya adımıza hareket eden diğerleri, ödeme olmaksızın veya düşürülmüş bir bedel üzerinden belirli bir süre boyunca Ücretli Aboneliklere ait denemeler (bir “Deneme”) sunabilir. Medikariyer.net, kendi mutlak takdiriyle, bir Denemeye uygunluğunuzu belirleme, geçerli kanunlara tâbi olarak, önceden bildirim ve yükümlülük olmaksızın, kanun altında izin verilen azami ölçüde bir Denemeyi herhangi bir anda geri çekme veya değiştirme hakkını saklı tutar. Bazı Denemeler için, sizden Denemeyi başlatmak için ödeme ayrıntılarınızı sağlamanızı zorunlu kılacağız. BU TÜR DENEMELERİN SONUNDA, DENEMENİN SONA ERMESİNİ TAKİBEN BİRİNCİ GÜNDE, AYLIK BAZDA YİNELENEN ŞEKİLDE GEÇERLİ ÜCRETLİ ABONELİK İÇİN OTOMATİK OLARAK ÜCRETLENDİRMEYİ BAŞLATABİLİRİZ. DENEMEYLE BAĞLANTILI ÖDEME AYRINTILARINI SAĞLAYARAK, BU TÜR ÖDEME AYRINTILARI KULLANILARAK BU ÜCRETİ KABUL ETMEKTESİNİZ. BU ÜCRETİ İSTEMİYORSANIZ, EBEKADIN HESABINIZIN ABONELİK SAYFASI YOLUYLA GEÇERLİ ÜCRETLİ ABONELİĞİ İPTAL ETMELİSİNİZ VEYA DENEME SONA ERMEDEN ÖNCE MEDİKARİYER.NET HESABINIZI FESHEDEBİLİRSİNİZ. AYLIK BAZDA YİNELENEN ŞEKİLDE ÜCRETLENDİRMENİN DEVAM ETMESİNİ İSTEMİYORSANIZ, MEDİKARİYER.NET HESABINIZIN ABONELİK SAYFASI YOLUYLA GEÇERLİ ÜCRETLİ ABONELİĞİ İPTAL ETMELİSİNİZ VEYA YİNELENEN AYLIK DÖNEM SONA ERMEDEN ÖNCE MEDİKARİYER.NET HESABINIZI FESHEDEBİLİRSİNİZ. ÜCRETLİ ABONELİKLER, ÖDEME YAPMIŞ OLDUĞUNUZ DÖNEMİN SONUNDAN ÖNCE FESHEDİLEMEZ VE BU ŞARTLAR İÇİNDE AÇIKÇA BELİRTİLMESİ HARİCİNDE, MEDİKARİYER.NET ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ HERHANGİ BİR ÜCRETİ GERİ ÖDEMEYECEKTİR. SINIRLAMA BÖLÜMÜNDE, ÜCRETLİ ABONELİĞİN İPTALİNE İLİŞKİN EK ŞARTLAR BELİRTİLMEKTEDİR.
4 Size verdiğimiz haklar
Medikariyer.net Servisi ve İçeriği, Medikariyer.net veya Medikariyer.net lisans verenlerinin mülkiyetindedir. Size, Medikariyer.net Servisinin kullanılması için sınırlı, münhasır olmayan ve geri alınabilir bir lisans ile İçeriğin kişisel, ticari olmayan şekilde, eğlence amaçlı olarak kullanılması için sınırlı, münhasır olmayan ve geri alınabilir bir lisans vermekteyiz. Bu Lisans, siz veya Medikariyer.net tarafından feshedilinceye kadar ve feshedilmediği sürece geçerli kalacaktır. İçeriği, kendi kişisel, ticari olmayan, eğlence amaçlı olarak kullandığınızı ve Medikariyer.net Servisini veya İçeriğini yeniden dağıtmayacağınızı veya devretmeyeceğinizi taahhüt ve kabul etmektesiniz. Medikariyer.net yazılım uygulamaları ve İçerik lisanslıdır ve size satılmamaktadır; Medikariyer.net ve lisans verenleri, kişisel bilgisayarlarınıza, mobil el cihazlarınıza, tabletlerinize ve/veya diğer ilgili aygıtlara (“Aygıtlar”) kurulumdan sonra bile Medikariyer.net yazılım kariyer siteleri ile İçeriğin tüm kopyalarının mülkiyetini elinde bulunduracaklardır. Tüm Medikariyer.net ticari markaları, hizmet markaları, ticari adları, logoları, alan adları ve Medikariyer.net markasının diğer özellikleri (“Medikariyer.net Marka Özellikleri”) Medikariyer.net veya lisans verenlerinin yegâne mülkiyetidir. Anlaşmalar size ticari veya ticari olmayan şekilde Medikariyer.net Marka Özelliklerini kullanma hakkını vermemektedir. Kullanıcı Kılavuz İlkelerimiz 'e uymayı ve Medikariyer.net Servisini, İçeriğini veya bunun herhangi bir kısmını Anlaşmalarda açık bir biçimde izin verilmeyen şekilde kullanmamayı kabul etmektesiniz. Bu Anlaşmalarda size açıkça verilen haklar haricinde, Medikariyer.net size Medikariyer.net Servisi veya İçeriği konusunda hiçbir hak, sahiplik veya çıkar sağlamamaktadır. Medikariyer.net Servisine dâhil edilen Üçüncü taraf yazılımı (örneğin, açık kaynak yazılım kitaplıkları) size ya Anlaşmalar altında ya da masaüstümüzün ve mobil istemcimizin ve/veya web sitemizin yardım veya ayarlar bölümünde yayımlanan şekilde ilgili üçüncü taraf yazılım kitaplığı lisansı şartları altında lisanslanmıştır.
5 Kullanıcı Yükümlülükleri:
5.1. Kullanıcı, kullanıcı prosedürlerini yerine getirirken, kariyer sitesindeki ürün veya hizmetlerden faydalanırken ve kariyersitesindeki ürün veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken işbu sözleşme içerisinde yer alan tüm şartlara, Medikariyer.net internet sitesinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, işbu sözleşmede belirtilen tüm şart ve kuralları okuduğunu, anladığını ve onayladığını kabul eder.
5.2. Kullanıcı, Medikariyer.net’in yasal mevzuat gereği resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlarda, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde, Kullanıcılara ait, kariyer sitesi dahilinde edinilen bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple kendisinden her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.
5.3. Kullanıcı, Medikariyer.net iş bu Sözleşme konusu ürün ve hizmetleri ifasına yönelik olarak ve/veya bu amaçla anlaşma akdettiği iş ortaklarına, Kullanıcıya ait ticari bilgileri açıklamaya yetkili olacağını, bu hususu kabul ettiğini beyan ederek bu sebeple Medikariyer.net’ten her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.
5.4.Kullanıcı, kariyer sitesine erişmek için kullandığı Sisteme Erişim Araçlarını (kullanıcı adı, şifre, kod gibi) gizli tutmakla yükümlüdür. Sisteme Erişim Araçlarını kullanma hakkı münhasıran Kullanıcıya aittir. Kullanıcı işbu bilgilerini üçüncü şahıslara ifşa etmeyecektir. Sisteme Erişim Araçlarının üçüncü bir şahıs tarafından kullanımının sonuçlarından tamamı ile Kullanıcı sorumludur. Medikariyer.net, bu gibi usulsüz kullanımları yapan kişilerin kimliklerini tespit etmekle yükümlü değildir. Kullanıcı, yukarıda belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla, işbu bilgilerinin üçüncü bir şahıs tarafından kullanımından ve bunun neticelerinden kendisinin sorumlu olduğunu, işbu bilgilerin kullanımı suretiyle yapılan işlemlerin kendisini bağlayıcı olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, şifresinin başkalarınca ele geçirildiğini öğrendiği takdirde Medikariyer.net’i derhal bilgilendirmekle yükümlüdür.
5.5Kullanıcı, kariyer sitesi dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt eder. Medikariyer.net, Kullanıcı tarafından Medikariyer.net’e iletilen veya kariyer sitesi üzerinden kendisi tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu değildir.
5.6 Kullanıcı, kendine ait Portal’dan yapılan tüm işlemlerin münhasıran ve müstakilen kendisi tarafından gerçekleştirildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, Medikariyer.net’e verdiği iletişim kanallarının yalnızca kendisine ait ve yalnızca kendi kontrolü altındaki iletişim kanalları olduğunu ve bu iletişim kanallarını aktif olarak kullandığını taahhüt eder. Aksi halde, Kullanıcı iletişim kanallarının üyenin kendisine ait olmamasından veya İletişim Kanallarını aktif olarak kullanmamasından dolayı Medikariyer.net’in uğrayabileceği her türlü maddi ve manevi zararı tazminle yükümlü olacaktır.
5.7 Medikariyer.net’in sunduğu ürün ve hizmetlerden yararlananlar, kariyer sitesidahilinde yalnızca hukuka uygun amaçlarla işlem yapabilirler. Kullanıcının, kariyer sitesi dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir. Kullanıcılar, kariyer sitesini kullanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler ve yasal düzenlemeler, halihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile Medikariyer.net’in kariyer sitesine ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder.
5.8 Kullanıcı işbu uygulamanın Medikariyer.net’e ait olduğunu ve onun tarafından işletildiğini kabul eder. İşbu uygulamanın içeriği Fikri ve Sınai haklar doğrultusunda korunmaktadır. Kullanıcı, Medikariyer.net ve/veya başka bir üçüncü şahsın aynı veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki kariyer sitesi dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veri tabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.
5.9 Kariyer sitesinde ve kariyer sitesi üzerinden link verilen internet sitelerinde, Kullanıcı de dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından yayınlanan içeriklerden dolayı Medikariyer.net’in sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Medikariyer.net, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.
5.10 Kullanıcı ve Medikariyer.net birbirinden bağımsız taraflardır. İşbu Sözleşme'nin Taraflarca onaylanması ve uygulanması, aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi– işveren ilişkisi olduğu sonucunu doğurmaz.
5.11 Kullanıcı işbu Sözleşme kapsamında üçüncü kişilere göndereceği referans mesajlarının hukuka ve ahlaka aykırı unsurlar içermeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, göndereceği elektronik postalar ile üçüncü kişilerce istenmeyen elektronik posta iletişimi olarak nitelendirilebilecek yoğunlukta bir iletişimde bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, bu madde hükmüne aykırı olarak yapacağı bütün iletişimin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, her ne sebeple olursa olsun bu iletişimlerden kaynaklı olarak Medikariyer.net’e bir dava ve talep yöneltilmesi halinde; bu dava ve talebin Medikariyer.net tarafından kendisine ihbar edilebileceğini, Medikariyer.net’in savunma yapması için gerekli olan her türlü bilgi ve içeriği kendisine savunma için gerekli yasal sürelerin geçirilmemesini teminen derhal sağlayacağını, bahsi geçen dava ve talep sonucunda Medikariyer.net’in herhangi bir zarara uğraması durumunda bahsi geçen zararın Medikariyer.net tarafından, tazminat hakları saklı kalmak kaydıyla, kendisine rücu ettirilebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının iş bu maddeye aykırı hareket etmesi sebebiyle Medikariyer.net iş bu Sözleşmeyi herhangi bir bildirimde bulunmadan tek taraflı olarak feshetme, üyeliği askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.
5.12 Kullanıcı, Medikariyer.net’in kendisi ile elektronik haberleşme araçları ile iletişim kurmasını, kampanya ve promosyon gibi bilgilendirmeleri yapmasını kabul, beyan ve taahhüt eder.
5.13 Kullanıcı, ilgili formları doldurduktan sonra "Kullanıcı Sözleşmesi 'ni okudum, müzakere ettim ve sözleşme şartlarını kabul ediyorum" maddesini onayladıktan sonra iş bu Sözleşme kapsamında Kullanıcı olma ehliyetine sahip olduğunu beyan ve taahhüt etmektedir. Aksi halde, bu hususun Medikariyer.net tarafından tespit edilmesi durumunda Kullanıcının sözleşmesi derhal feshedilir.
6 Medikariyer.net’in Hak ve Yükümlülükleri:
6.1 Medikariyer.net, kariyer sitesinde sunulan ürün ve hizmetleri ve içerikleri her zaman tek taraflı olarak değiştirebilme, Kullanıcının sisteme yüklediği bilgileri ve içerikleri Kullanıcı da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Medikariyer.net, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. Medikariyer.net tarafından Kullanıcıdan talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri belirtilen süre içerisinde yerine getirilmediği takdirde doğmuş ve doğabilecek zararlardan Medikariyer.net sorumlu olmayacak ve Kullanıcının kariyer sitesini kullanma hakkını dondurabilme veya sonlandırma hakkına sahip olacaktır.
6.2 Referans kolaylığı veya çeşitli sebepler nedeniyle kariyer sitesi içerisinde Medikariyer.net kontrolünde olmayan bir takım web sitelerine veya içeriklere linkler verilebilir. Bu linkler bahsi geçen web sitesini veya içerik sahibini destekleyici mahiyette olmadığı gibi, web sitesi veya içerikte yer alan bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği de taşımamaktadır. Medikariyer.net, üçüncü kişilerin web sitelerinin muhtevasının burada sayılanlarla sınırlı olmamakla birlikte; yasal, doğru, güvenilir, yerinde ve uygun olduğu, içeriğinde kullanılan bilgi, veri, yazılım, ürün veya hizmetlerin ticarete elverişli nitelikte olduğu, web sitesinin işletme ve idaresinin hatasız ve kesintisiz olacağı, aksaklıklar, kusur ve bozuklulukların düzeltileceği, web sitesinin zarar verici unsurlardan ve virüslerden temizlenmiş olduğu hususlarında herhangi bir öneri ve tavsiyede bulunmamakta ve bu hususlarda kullanıcıya herhangi bir güven, beyan ve teminat vermemektedir. Kariyer sitesi üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Medikariyer.net’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
6.3 Medikariyer.net, kariyer sitesinde yer alan Kullanıcı bilgilerini Hizmetler dışında da Kullanıcı güvenliği, kendi yükümlülüğünü ifa ve bazı istatistiki değerlendirmeler ve iç denetimler için veya demografik bilgi olarak reklam ve/ veya tanıtım için dilediği biçimde kullanabilir, bunları bir veri tabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir.
6.4 Medikariyer.net, işbu kariyer sitesi ve uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kariyer sitesi kullanma koşulları ile kariyer sitesinde sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, kariyer sitesini durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, kariyer sitesinde yayım anında yürürlüğe girer. Kullanıcılar, kariyer sitesinin kullanımı ya da kariyer sitesine giriş ile bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır. Değişiklikler, Medikariyer.net tarafından belirlenen mecra üzerinden Kullanıcılara duyurulur.
6.5 Medikariyer.net, kariyer sitesi kapsamında verdiği hizmetlerin sürekli aktif ve erişilebilir olacağına dair hiçbir garanti vermemektedir. Medikariyer.net özellikle yargı ve sair yetkili resmi merci karar ve uygulamaları, mücbir sebepler, üçüncü kişilerin sebep olduğu durumlar, Internet bağlantı hizmeti sağlayan kuruluşlardan kaynaklanan aksaklıklar ve gecikmeler ve benzeri dış etkenler, yanlış kullanım, Medikariyer.net’ten kaynaklanabilecek teknik arıza ve sair aksaklıklar, tamir çalışmaları veya diğer yönlendirmeler sonucu meydana gelen aksaklıklar konusunda hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
6.6 Medikariyer.net gerektiğinde, ağın işletim güvenliğinin tehlikede olması, ağa erişimin devamlılığı, ağda, yazılımda veya kayıtlı dosyalarda meydana gelebilecek arızaların önüne geçebilmek, muhtemel aksaklıkları engellemek veya etkisini azaltmak adına ve gerekli gördüğü diğer durumlarda hizmete erişimi sınırlandırabilir veya durdurabilir.
7 Hizmetler
Medikariyer.net, kariyer sitesi aracılığıyla Kullanıcılara ödeme görüntüleme, hesap hareketlerini inceleme ,ürünleri inceleme ve Medikariyer.net ile iletişime geçme hizmetlerini sunacaktır. Medikariyer.net, sunduğu hizmetlerin içeriğinde istediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
8 Gizlilik
Medikariyer.net, Kullanıcılarla ilgili bilgileri işbu Sözleşme'nin kapsamı dışında işbu Sözleşme'nin EK-1 bölümünde yer alan ve Kullanıcı Sözleşmesi'nin ayrılmaz bir parçası olan "Gizlilik Sözleşmesi" kapsamında kullanabilir. Medikariyer.net, Kullanıcılara ait gizli bilgileri, işbu Sözleşme'nin kapsamı dışında ancak "Gizlilik Sözleşmesi"nde belirtilen koşullar dahilinde üçüncü kişilere açıklayabilir veya kullanabilir.
9 Uygulanacak Hukuk ve Mahkeme
İşbu Sözleşme'nin uygulanmasında ve yorumlanmasında Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşme'den dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
10 Fikri Mülkiyet Hakları
Kariyer sitesinin (genel görünüm, tasarım, metin, imge, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik verileri, Medikariyer.net markası, uygulanan iş metodu ve iş modeli, yazılım kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm unsurları Medikariyer.net’e aittir ve/veya Medikariyer.net tarafından üçüncü bir kişiden alınan telif hakkı altında kullanılmaktadır. Fikri ve Sınai haklar kapsamında korunan Medikariyer.net’e ait tüm bu unsurlar önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, yeniden satılamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez, Kullanıcı Sözleşmesi kapsamı dışında kullanılamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz veya hazırlanamaz, aksi şekilde davranılması halinde, sorumlu kişi/kişiler Medikariyer.net’in uğradığı zararı ve/veya lisans verenler de dahil üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Medikariyer.net’ten talep edilen tazminat miktarını, mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır.
11 Sözleşme Değişiklikleri
Medikariyer.net, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi'ni veya herhangi bir hükmünü ve eklerini, uygun göreceği herhangi bir zamanda, kariyer sitesinde ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya önceden belirtilen geçerlilik tarihi olması halinde ise geçerlilik tarihinde geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, üyelerin tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.
12 Mücbir Sebepler
12.1. Mücbir sebep terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, Medikariyer.net’in gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın kariyer sitesi, Portal ve sisteme yapılan saldırılar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Medikariyer.net’in makul kontrolü haricinde gelişen ve Medikariyer.net’in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.
12.2. Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Taraflar işbu Sözleşme ile belirlenen edinimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir.
13 Kayıtların Geçerliliği
Kullanıcı, işbu Sözleşme' den doğabilecek ihtilaflarda Medikariyer.net kendi veri tabanında, sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, bilgisayar kayıtlarının muteber bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
14 Sözleşmenin Feshi
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı kariyer sitesine üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.
15 Tebligat Adresleri
15.1. Kullanıcıların, Medikariyer.net’e bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
15.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
16 Yürürlülük
16.1. Kullanıcı, işbu sözleşmede yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.
16.2. İşbu Sözleşme, Kullanıcının, üyelik talebine, elektronik olarak onay verilmesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiş olup, ekleri ile birlikte uygulanacaktır. Ekler ile işbu Sözleşme hükümleri arasında çelişki olması halinde iş bu Sözleşme hükümleri geçerli olacaktır.
16.3. İşbu Sözleşme 16 (onaltı) madde ve 1 (bir) adet Ek sözleşmeden oluşmakta olup, Kullanıcının sitede yer alan Kullanıcı Sözleşmesi'ni onaylaması neticesi, tarafların serbest iradeleri ile kurulmuştur. Ek sözleşmeler işbu Sözleşme'nin ayrılmaz bir parçasıdır.
EK-1 GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ
1. Medikariyer.net, kişisel bilgi ve veri güvenliğini önemsemekte ve bu hususta gerekli olan tüm tedbirleri almaya özen göstermektedir. Kullanıcılar da kariyer sitesini kullanarak işbu gizlilik sözleşmesi hükümlerine uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
2. İşbu Gizlilik Sözleşmesi, kariyer sitesinin tüm bölümlerinde geçerli olacaktır.
3. Kullanıcıların bilgilerinin korunması ve gizliliğin sürdürülebilmesi Medikariyer.net’in birinci önceliğidir. Bu nedenle Kullanıcıların vermiş olduğu bilgiler sözleşmede belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. Medikariyer.net, Kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı, işbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe Medikariyer.net kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.
4 Medikariyer.net, kariyer sitesi kapsamında Kullanıcı tarafından paylaşılmış olan bilgilere erişebilir. Medikariyer.net, bu bilgileri kariyer sitesinin kullanımına yönelik olarak yalnızca iştirakçileri ile paylaşacağını taahhüt eder. Kullanıcı da bu bilgilerin kariyer sitesinin amacına yönelik olarak kendisi ile iletişime geçilmek için kullanılacağını kabul eder. Medikariyer.net, kendisine iletilen kişisel verileri ve bilgileri, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan yukarıdaki amaçlar dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacak, satışını yapmayacak ve hiç bir şart altında kullanılmasına izin vermeyecektir.
5. Kariyer sitesindeki sistemle ilgili sorunların tanımlanabilmesi ve kariyer sitesinde çıkabilecek muhtemel sorunların acil olarak giderilmesi için, Medikariyer.net gerektiğinde Kullanıcıların IP adresini, sosyal ağ kullanıcı hesabında kayıtlı bilgileri kaydedebilir ve bu kayıtları anılan bu amaçlarla kullanabilir. Bu IP adresleri, Medikariyer.net tarafından kullanıcılarını ve ziyaretçilerini genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı şekilde demografik veri toplayabilmek amacıyla kullanılabilir.
6. Kariyer sitesi kapsamında elde edilen bilgiler Medikariyer.net ve işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve kurumlar tarafından Kullanıcının kimliği hiç bir şekilde açığa çıkarılmaksızın sadece çeşitli istatistiki değerlendirmeler, izinli pazarlama, veri tabanı oluşturma çabaları ve pazar araştırmaları yapma gibi durumlar dahilinde kullanılabilir.
7. Medikariyer.net, kariyer sitesi içerisinde başkaca sitelere link (bağlantı) sağlayabilir, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin reklamlarını yayınlayabilir, Kullanıcıları reklamlar aracılığıyla reklam veren veya anlaşmalı 3. partilerin sitesine yönlendirebilir. Medikariyer.net, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer kariyer siteleriningizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.
8. Medikariyer.net, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik bildirimi hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;
•Hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller,
• Medikariyer.net, Kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların kariyer sitesine konulmalarıyla ilgili hallerde,
•Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda Kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi halleri,
•Kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu haller.
9. Medikariyer.net, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi taahhüt etmektedir.
10. Medikariyer.net tarafından kariyer sitesiiçerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren Kullanıcılardan talep edilebilecek bilgiler de, Medikariyer.net ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilecektir.
11. Medikariyer.net, işbu gizlilik bildiriminde geçen hükümleri gerekli gördüğü zamanda kariyer sitesinde yayınlamak şartıyla değiştirebilir. Medikariyer.net’in, değişiklik yaptığı gizlilik bildirimi hükümleri kariyer sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş kabul edilir.
12. İşbu Gizlilik Sözleşmesi, 12 (oniki) maddeden ibaret olup kariyer sitesi Kullanıcı Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır.

KURUMSAL DANIŞMA

Ekili iş ilanları oluşturma konusunda uzman ekibimizin verdiği destek ile alanında tecrübeli personel bulmanızı sağlıyoruz.

KULLANICI MEMNUNİYETİ

Görüş bildirimlerinizi en geç 24 saat içinde değerlendirmeye alıyor siz değerli kullanıcılarımıza hızlı dönüş imkanı sunuyoruz.

DUYURULAR

Yeni iş ilanlarını biz sizin için takip ediyoruz. Uzmanlık alanınız ile ilgili haberleri ilk size duyuruyoruz.